Fundusze unijne – szansa, z której warto skorzystać

Nawet największym eurosceptykom ciężko polemizować z faktem, że fundusze unijne stanowią ogromną szansę na rozwój. Jest to rozwój nie tylko w obrębie przedsiębiorstw, ale także obiektów użyteczności publicznej i szeroko rozumianej infrastruktury.

Pieniądze dla firm

Nawet największym eurosceptykom ciężko polemizować z faktem, że fundusze unijne stanowią ogromną szansę na rozwój

Autor zdjęcia: Janitors

Skupmy się jednak na przedsiębiorcach, bowiem to właśnie oni najliczniej starają się uzyskać fundusze unijne. Dofinansowanie z funduszy unijnych przeznaczone dla firm może dotyczyć różnych obszarów. Może być to:

  • środowisko pracy,
  • bezpieczeństwo,
  • ekologia,
  • czy nawet rozwój i innowacje.

Najczęściej, chcąc pozyskać fundusze unijne, przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z pomocy firm doradczych. Taki zespół specjalistów, dzięki ogromnemu doświadczeniu w pozyskiwaniu funduszy unijnych, pomaga na każdym etapie. Nie jest to, więc tylko pomoc przy konstruowaniu wniosku, ale również rozliczanie projektów unijnych (czyli pomoc w czasie po podpisaniu wniosku, a zatem finalizacja całego przedsięwzięcia, więcej tutaj).

Czemu warto korzystać z pomocy firm doradczych?

Decydując się na skorzystanie z pomocy firmy doradczej, w praktyce znacznie zwiększamy swoje szanse na otrzymanie dotacji unijnych. Podmioty takie, znając specyfikę i praktyki związane z pozyskiwaniem i rozliczaniem środków unijnych, znacznie upraszczają wszystkie te procedury. A jak wiadomo, uzyskanie dofinansowania dla firm i jednostek samorządu terytorialnego, w praktyce znacznie przyczynia się do ich rozwoju. Warto, więc postarać się o to, by stać się beneficjentem funduszy unijnych przeznaczonych do rozdysponowania w bieżącej perspektywie budżetowej 2014-2020. Czas ucieka, nie pozwól, byś pozostał w tyle, daleko za innymi, którym udało się zdobyć dofinansowanie!

Comments are closed.