Dotacje dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy działający na terenie naszego kraju mogą obecnie skorzystać z różnych form finansowania prowadzenia swojej działalności gospodarczej. Jedną z nich, wyróżniającą się niewątpliwie na tle innych jest dotacja.

Przedsiębiorcy działający na terenie naszego kraju mogą obecnie skorzystać z różnych form finansowania prowadzenia swojej działalności gospodarczej

Autor zdjęcia: Asian Development Bank

Warto przy tym wspomnieć, że o przyznanie takiej formy dofinansowania mogą ubiegać się nie tylko osoby, które dopiero zamierzają rozkręcić własny biznes, ale również i przedsiębiorcy, którzy działają na danym rynku już od wielu lat. Aby móc otrzymać dotację konieczne jest złożenie odpowiednich wniosków oraz spełnienie wszystkich stawianych w danym Programie wymagań.

Co jest trudniejsze – otrzymanie dotacji, czy jej właściwe rozliczenie?

W praktyce jednak okazuje się, że samo otrzymanie dotacji nie jest tak problematyczne jak należyte rozliczanie projektów unijnych (więcej: http://www.strategor.pl/realizacja-i-rozliczanie-projektu-/). Nie wszyscy przedsiębiorcy wiedzą, bowiem dokładnie jak powinno wyglądać rozliczenie podatkowe dotacji? Odpowiedź na takie pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko uzależnione zależy od źródła, z jakiego przyznane zostały pieniądze, a także od celu, na jaki przeznaczone przez przedsiębiorcę zostały otrzymane środki finansowe.

Comments are closed.